Uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu

Miło mi poinformować, że program eAgronom został z powodzeniem wykorzystany na zajęciach Symulacja w procesach produkcji na II stopniu kierunku Agrobiznes w semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 na Przyrodniczym Uniwersytecie Wrocławskim. W ramach cyklu studiów grupa 25 studentów miała za zadanie nauczyć się obslugi narzędzia cAgronom, a następnie przy jego Użyciu przygotować raporty, które były warunkiem zaliczenia przedmiotu

Firma Agronom udostępniła program w formie kont demo dla wielu użytkowników. Dzięki temu wszyscy studenci mogli dodawać własne pola, zarządzać kartami pol czy kontrolować dodane zabiegi agrotechniczne oraz środki chemiczne w magazynie. Studenci, którzy korzystali z narzędzia eAgronom oceniają je bardzo pozytywnie. W ich opinii programu jest intuicyjny i posiada atrakcyjny interfejs użytkownika. Ponadto wielu z nich chwali rozwiązanie technologiczne jakim jest udostępnianie programu w wersji online, dzięki czemu program jest dostępny z każdego urządzenia elektronicznego bez konieczności instalacji dodatkowych elementów. Korzystanie z programu nie sprawiło większych trudności, studenci w obliczu problemu zwracali się o pomoc do obsługi klienta, która reagowała szybko i udzielała satysfakcjonujących studentów odpowiedzi. W ramach zaliczenia, studenci przedstawili raporty przygotowane w programie, takie jak: karty charakterystyki pól, plan nawożenia azotowego zgodny z dyrektyw azotanową oraz ewidencję zabiegów środków ochrony roślin.

Podczas zajęć zostały omówione poszczególne elementy oraz funkcje programu eAgronom tj.:

  • Dodawanie działek ewidencyjnych do konta

  • Dodawanie uprawy do działki wraz z międzyplonem

  • Generowanie planu nawożenia azotanowego

  • Obsługa magazynu i gospodarka produktami

  • Obsługa aplikacji mobilnej

Dodatkowo, z mojej perspektywy kontakt z biznesowe strong eAgronom i jej pracownikami przebiegał bardzo profesjonalnie i w milej atmosferze. Gdy pojawiały się pytania lub gdy niezbędne było ustalenie szczegółów współpracy zawsze miałam możliwość kontaktu z pracownikami eAgronom, a reakcja firmy była szybka i wspierająca.

Ze względu na pozytywne opinie studentów oraz grona akademickiego, oceniam oprogramowanie eAgronom jako kompleksowe narzędzie, które może znacznie ułatwić zarządzanie w gospodarstwie. Na Przyrodniczym Uniwersytecie we Wrocławiu z pewnością ponownie pojawi się na zajęciach.

Z powazaniem,
dr inż Anna Wondołowska-Grabowska

ISO 27001 BUREAU VERITAS Certification