Piotr Hinc, RITMO

Piotr Hinc, RITMO

Piotr Hinc, RITMO

Piotr Hinc, RITMO

Od połowy 2018 korzystam z usług firmy eAgronom - oferującej oprogramowanie do prowadzenia gospodarstwem, które umożliwia mi zarządzanie areałem 3000 ha.

Program eAgronom został wdrożony do gospodarstwa w celu dokumentowania wszystkich informacji o gospodarstwie w uproszczonej formie cyfrowej. Program jest intuicyjny, bo wszystkie informacje są przedstawione w przystępnej formie, a funkcje programu sy proste i łatwe w użyciu.

Największym autem eAgronom i jednocześnie najczęściej wykorzystywaną przeze mnie funkcją w programie jest tworzenie zabiegów agrotechnicznych. Ich ilość przy obecnej powierzchni pól to około 1500 na sezon. Dodawanie, śledzenie i kontrolowanie tylu zabiegów jest dużym wyzwaniem, a program umożliwia mi wykonanie tych zabiegów, czego rezultatem jest bardziej efektywne zarządzanie gospodarstwem z lepszym rezultatem ekonomicznym.

Dodatkowo funkcjami z których korzystam równie często są: Magazyn oraz Żniwa. W Magazynie sprawdzam rodzaj oraz ilość przechowywanych produktów chemicznych i na bieżąco weryfikuje ich zużycie. W zakładce Żniwa widze podsumowanie zbiorów i porównuje ilość plonów między polami, dzięki temu w kolejnych sezonach podejmuje decyzje oparte o skuteczność i końcowy efekt - wysokość plonu - wybranych upraw oraz środków do nawożenia i SOR. W przyszłości chcę bliżej poznać i skupić się na obsłudze funkcji Budžetu, ponieważ widzę duże zapotrzebowanie na precyzyjniejsze śledzenie kosztów w gospodarstwie.

Dobra jakość narzędzia i zadowolenie z usług przekonały mnie do przedłużenia licencji o kolejny rok. Bardzo pozytywnie oceniam firmę eAgronom i rekomenduję jej produkt jakim jest funkcjonalny i dobrej jakości program.

Z poważaniem,
Piotr Hinc

ISO 27001 BUREAU VERITAS Certification